Zkontrolujte svou objednávku
Napište číslo objednávky a příjmení v případě individuálního klienta, nebo DIČ v případě firmy.

Zjistěte stav

Zjistěte stav objednávky

5 DŮVODŮ PROČ NAKUPOVAT V OPONEO
 1. Platba SSL-Secure
 2. Rychlé a bezplatné
  dodání
 3. Nové z výroby,
  originální zboží
 4. Více než milión
  zákazníků
 5. Síť evropského
  prodeje
Oponeo doporučuje

Nokian WeatherProof 205/55 R16 91 H

Srovnejte

Přejděte
na seznam pneumatik 205/55 R16

Rozměr pneumatiky:
205/55 R16
Rychlostní index:
H = max 210 km-h
index nosnosti:
91 = max 615 kg
Sezóna:
Celoroční
Typ vozidla:
Osobní
 • Doručení zdarma
 • Dodací lhůta:
  Express
  Doručení do 48 h je možné pokud vyberete elektronický způsob platby (PayPal, Kreditní karty) nebo platbu na dobírku.

Tento produkt byl naposledy koupen včera o hodině 21:09

 • Dostupnost:
  Více než 12 ks skladem
  Počet:
  1 594 / ks
  Koupit
  4,5
  Hodnocení: Stojí za doporučení 111150 109 názorů
  Štítek:
  C A 69 dB
  C A 69 dB
  Více informací
5 DŮVODŮ PROČ NAKUPOVAT V OPONEO
 1. Platba SSL-Secure
 2. Rychlé a bezplatné
  dodání
 3. Nové z výroby,
  originální zboží
 4. Více než milión
  zákazníků
 5. Síť evropského
  prodeje

Názory uživatelů

Celkové hodnocení: 4,5 Celkové hodnocení: Celkové hodnocení 109 názory

stojí za doporučení
 • Náklady na vlastnictví: Vliv pneumatiky na provozní náklady auta 111130 4,3
 • Komfort: Vliv pneumatiky na pohodlí cestovaní 111140 4,4
 • Silniční vlastnosti: Vliv pneumatiky na jizdní vlastnosti 111160 4,6

109 lidí hodnotilo pneumatiku

 • 5 61 lidí
 • 4 46 lidí
 • 3 2 lidí
 • 2 0 lidí
 • 1 0 lidí

97% uživatelů doporučuje pneumatiku

97%

Informace o pneumatikách jsou shromažďovány již 1709 dnů. V té době jsme získali 109 názorů.
Celková ujetá vzdálenost našich zákazníků je 622000 km.

Nejvýše hodnoceným parametrem je: mokrý povrch.

Pneumatiky byly nejčastěji hodnoceny uživateli, kteří jezdí obvykle mimo město.

Tato pneumatika byla posuzována řidiči, kteří označují svůj styl jízdy jako střední.

Poslední názory:

Počet hodnocení na stránce:

 • Názor mimo CZ Uživatel: hansolo
  Hodnocení: 4,5 111150

  Je toto hodnocení užitečné? Ano Ne

  1 osoba 5 osob

  Pneumatiky Nokian WeatherProof jsem si koupil, protože zimy jsou dost mírné a počasí v naší zemi je dost stabilní. Z toho důvodu myslím, že není smysl měnit gumy dvakrát v roce. Pneumatiky měl jsem možnost otestovat na suchém a mokrém povrchu a také na nevelkém mráze. Jestli jde o deštivé počasí přilnavost je výborná. Pneumatika doslova kouše asfalt a kontrola vozu je jistá. Jízda je stabilná a bezpečná, také během rychlé jízdy v zatáčkách. Předpokladám, že vliv má také typ mého auta a druh odpružení… Kdy jezdím na suchém povrchu pneumatiky mají dokonalé letní vlastností a výhody. Brzdění je opravdu vynikjající. Na mokrém porchu stejný dojem. Ve srovnání s předchozí pneumatikou (typická letni pneumatika Continental ContiSportContact 3) je opravdu velmi dobře. Jestli jde o uroveň hluku myslím, že je nižěí. Hluk v autě při rychlostech nad 100 km/h je o něco menší než s pneumatikami Continental. Nokian WeatherProof garantují srovnovatelnou jízdu jak Continental. Dokonalé tlumí nerovnosti v dlažbě a musíte vědět, že mám pneumatiky s nízkým profilem. Jestli jde o opotřebování ještě nic nenapíšu, protože jsem projel jenom 4 tysice kilometrů. Jestli jde o kontrolu pneumatiky v zimních podmínkách je to docela v pořádku. Myslím, že mohu doporučit pneumatiky Nokian WeatherProof, já jsem velmi překvapen a velmi spokojen.
 • Názor mimo CZ Uživatel: Brnak
  Hodnocení: 5,0 11111

  Je toto hodnocení užitečné? Ano Ne

  1 osoba 1 osoba

  Jsem rád, že jsem narazil na slevu pneumatik Nokian WeatherProof. Kdyby byly v normální ceně nemohl bych si je koupit, byly by pro mě příliš drahé. Po slevě byly jenom o trochu dražší než moje předchozí pneumatiky, ale jestli jde o kvalitu je to rozdíl jako zem a nebe. Hluk? Vůbec o tom nemyslím. Ve městě a během trasy všechno je v pořádku, nemám na co stěžovat. Je v pořádku také na blátě a kamenech. Byl jsem jistý a věděl jsem, že klouzání s pneumatikami Nokian WeatherProof není možný. Mám kombi, jel jsem na dovolenu a měl jsem plný kufr. Musel jsem vjet na dost velký kopec a co? Žadný problem. Jiné, také větší auta měly problemy. Prostě perfektní pneumatiky. Myslím, že už v životě nekoupím jiné pneumatiky, myslím, že lepší neexistuji. Jestli jde o jízdu během zimních podmínek všechno je v pořádku, pneumatika zvládla všechno. Můj mechanik nevěřil, že zaplatil jsem tak málo za tak dobre pneumatiky. Moje předchozí pneumatiky vždycky tratily lesk a jsem myslel, že je to normální. Ale u Nokianu se to nestálo. Myslím, že je to otázka použité směsi.
 • Názor mimo CZ Uživatel: 1962
  Hodnocení: 4,9 111190

  Je toto hodnocení užitečné? Ano Ne

  1 osoba 1 osoba

  Příjemně překvapeni. Nebyl jsem jistý s nákupem celoroční pneumatiky, ale použivám gumy už rok a můžu napsat delší recenze. Po roce projel jsem asi 18 tisic kilometrů. Renault Clio 3, 100 KM. Auto je malé a docela silné. Pneumatika netratí trakce, brzdění také v pořádku. Nejrychleji jsem jel 200 km/h, přilnavost byla v pořádku. Při dalničních rychlostech pneumatiky jsou trošku hlasitější. Na podzím při mokrém povrchu jsou super, také na klikaté cesty. Zima byla skoro bez sněhu, ale byl mráz, a pneumatika byla ideální, dokonalé držela trakce. Pneumatiky jsou lepší než Barum Polaris 3, ale to taký je dokonalá pneumatika. Na ledě je možné jet, ale lepší nezatačet rychlé a nebrzdit, myslím, že je to normální pro pneumatiku bez hrotů. Na sněhové břečce je to trošku horší, ale pro mě nebyl to problém. Mám 4 kusy a nevidím žádné stopy opotřebení. Shrnutí: dobrá celoroční pneumatika. Perfektní pro jízdu ve městě. Doporučuji.
 • Názor mimo CZ Uživatel: Megingiord
  Hodnocení: 4,5 111150

  Je toto hodnocení užitečné? Ano Ne

  0 osob 1 osoba

  Pokud jezdíte hlavně ve městě není smysl nakupovat dvě sady pneumatik. Pneumatiky Weatherproof jsou dokonalé v přápadě cest ve městě, ale jsou také v pořádku pro jízdu na dalnici. Jsou hlasitější než Sport Maxx od Dunlopa, ale myslím, že jsou také mnohém odolnější. Rozdíl v hluku můžete slyšet hlavně na dálnicí, na mokrém povrchu a v zatáčkách. Projel jsem jenom 6 tisíc kilometrů, ale nevidím ještě žádný stopy opotřebení. Dokonalá přilnavost bez ohledu na povrch, jsou prostě senzační. Možné, že na ledě bude to horší, ale myslím, že neexistuje dobrá pneumatika ne led. Nejsou levné, ale nemusíte nakupovat dvě sady, jen jednou a ušetřite čas a peníze za vyměnu pneumatik. Výhody: přilnavost a ekonomie, nevýhody: hluk a cena.
 • Názor mimo CZ Uživatel: Stefan
  Hodnocení: 4,8 111180

  Je toto hodnocení užitečné? Ano Ne

  0 osob 0 osob

  Použival jsem zimní pneumatiky několik let a byly už dost opotřebené. Z toho důvodu koupil jsem nové a jsem se rozhodl na celoroční pneumatiky značky Nokian. Celoroční pneumatika zní jako dobrý kompromis. Jsem ohromený, namontoval jsem pneumatiky týden před spadnutím sněhu. A poslední zima byla opravdu sněžná. Přilnavost dokonalá a v budoucnosti na všech autech budu montovat jenom celoroční pneumatiky Nokian. Spotřeba paliva je trošku větší, ale větší je taký bezpečnost, co je pro mně nejdůležitější. Samozřejmě lepší by bylo použivat dvě sady pneumatik na zimu a léto, ale nemám prostor pro skladování pneumatik a z toho důvodu už vždycky budu použivat celoroční pneumatiky.

Počet hodnocení na stránce:

Popis výrobku

Nokian WeatherProof 205/55 R16 91 H

Nokian WeatherProof je celoroční pneumatika třídy premium. Garantuje výbornou kvalitu a bezpečnost na vysoké úrovní. Nejdůležitější výhody pneumatiky Nokian WeatherProof jsou:

 • odolnost na aquaplaning a slushplaning,
 • efektivní odvádění vody a sněhové břečky,
 • dokonalá přilnavost,
 • odolnost na spotřebování.

Štítek

Pneumatika Nokian WeatherProof v rozměru 205/55 R16 91 H, podle informace udané výrobcem dispunuje následujícími jízdními parametry:

 • C
 • A
 • 69 dB
C A 69 dB

Palivová účinnost (valivý odpor)

Palivová efektivita je kategorizována od A do G na barevné škále. Třída A (zelená) hovoří o nejnižším valivém odporu a maximální možné úspoře paliva. Naopak třída G (červená) představuje nejvyšší valivý odpor a nejnižší úsporu paliva. Valivý odpor ovlivňuje nejen spotřebu paliva, ale i emise oxidu uhličitého. Čím nižší valivý odpor, tím nižší emise.

Brzdění na mokré vozovce

Třída A znamená nejkratší brzdnou dráhu, třída G potom nejdelší brzdnou dráhu. Brzdění na mokré vozovce ovlivňuje schopnost uchování přilnavosti na mokrém povrchu. V praxi platí, že čím lepší třída, tím lepší jízdní vlastnosti na mokré vozovce. Tento parametr má vliv na bezpečnost na silnici.

Vnější hluk

Pneumatiky se podílejí na množství vozidlem generovaného hluku. To se odráží ve významu používaných vlnových symbolů: jedna černá vlna označuje tichou pneumatiku, zatímco tři vlny vyznačují vyšší hlasitost. Hodnocení EU posuzují externí emise hluku pneumatiky v decibelech (dB). Výběr pneumatiky s nižší úrovní hluku se odráží ve Vašem řízení v okolním prostředí.

Testy pneumatik

2019 test ACE/GTÜ v rozměru: 205/60 R16 hodnocení: doporučený
test ADAC v rozměru: 175/65 R14 hodnocení: uspokojivá
test Auto Bild v rozměru: 195/65 R15 3. místo hodnocení: dobrá
test TCS v rozměru: 175/65 R14 hodnocení: doporučený
test ÖAMTC v rozměru: 175/65 R14 hodnocení: doporučený
test ACE/GTÜ v rozměru: 185/65 R15 2. místo hodnocení: doporučený
test Gute Fahrt v rozměru: 205/55 R16 3. místo hodnocení: dobrá