Motocyklové pneumatiky

Motocyklové Pneumatiky

Najděte nejlepší pneumatiky pro každý typ motocyklu. U nás výběr je snadný!

Populární motocyklové pneumatiky

Metzeler ME 888 Marathon Ultra
3,9

8 názorů

Od 2559 ks
Pirelli Scorpion Trail II
4,4

8 názorů

Od 2759 ks
Dunlop ScootSmart
3,3

2 názory

Od 1064 ks
Pirelli Diablo Rosso III
4,6

4 názory

Od 2224 ks
Metzeler Tourance
4,2

37 názorů

Od 1302 ks
Bridgestone BT 023
4,6

30 názorů

Od 1931 ks
Doručení zdarma
Dodání s montáží
Přes 7 milionů zákazníků

Motocyklové pneumatiky od A do Z

Na motocyklové pneumatiky jsou obvykle kladeny velmi vysoké nároky.

Tento typ pneumatiky by měl poskytovat dostatečnou přilnavost, přesnost řízení a vysokou úroveň jízdního komfortu. Tyto pneumatiky by také měly být schopny účinně odvádět vodu. Musí být vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů - vhodných pro dlouhé vzdálenosti, a tedy odolných proti oděru a poškození. Důležité je, že na pneumatikách závisí také výkon motocyklu.

Sada motocyklových pneumatik

Motocyklové pneumatiky se nejčastěji dělí na přední a zadní. Účel použití pneumatiky určuje výrobce pneumatiky - je nutné se těmito doporučeními řídit. To má velký vliv na výkon motocyklu, a tedy i na bezpečnost motocyklisty.

Zadní a přední pneumatiky se liší. Mohou být vyrobeny z různých směsí gumy. Proč? Odpovídají za různé skupiny výkonů, např. přední pneumatiky přebírají většinu brzdné síly. Zadní naopak přenášejí výkon stroje na vozovku.

Abyste zajistili nejvyšší úroveň bezpečnosti, montujte pneumatiky podle jejich určení. Ve většině případů existují přední a zadní pneumatiky a měly by být namontovány v souladu s doporučeními výrobců.

Motocyklové pneumatiky - přední a zadní stejné Pneumatiky na motocykly - různé přední a zadní

Levné pneumatiky pro motocykly

Pokud se chystáme koupit nové pneumatiky pro náš motocykl, měli bychom se poohlédnout po pneumatikách, které na jedné straně mají určité parametry, včetně správného rozměru a účelu, a na druhé straně zaručují naši bezpečnost. Pokud jde o zdraví a život, nelze dělat kompromisy, proto vybírejte takové modely, které vám umožní ujet další kilometry bez překvapení. Dobré pneumatiky jsou vždy investicí - do bezpečnosti i pohodlí.

Pokud máme omezený rozpočet, vyplatí se hledat výrobce nižší třídy nebo akce, které nám umožní koupit osvědčené modely za atraktivní ceny. Levné motocyklové pneumatiky naleznete na Oponeo - široká nabídka modelů a rozměrů vám umožní vybrat si ty nejlepší pneumatiky, aniž byste příliš zatížili svůj domácí rozpočet. Doprava zdarma na uvedenou adresu navíc znamená peníze ve vaší kapse. Využitím našeho internetového obchodu také ušetříte drahocenný čas, protože od nákupu sady levných pneumatik na motorku vás dělí jen několik kliknutí.

 • Pneumatiky pro turistický motocykl

  Pneumatiky pro sportovně-cestovní silniční motocykly musí mít nejen vynikající výkon při vysokých rychlostech, ale také dlouhou životnost. Jedná se o víceúčelové pneumatiky. Při nákupu pneumatik pro tento typ motocyklu si dejte pozor na vyvážený poměr mezi výkonem a životností.

 • Pneumatiky pro sportovní silniční motocykl

  Pneumatiky pro sportovní silniční motorky se vyznačují nejen skvělým výkonem, ale také agresivním vzhledem. Požadovanou vlastností těchto pneumatik je také nízké opotřebení běhounu. Pneumatika pro sportovní silniční motocykly musí zaručovat vysokou stabilitu na trati i na silnici.

 • Pneumatiky pro chopper

  Pneumatiky určené pro turistické motocykly a choppery mají odlišné vlastnosti. Vyžadují maximální stabilitu při velkém zatížení. Kromě toho by měl být jejich běhoun navržen tak, aby byl maximálně odolný proti opotřebení.

 • Pneumatiky pro závodní motocykl

  Racingové motocykly musí být vybaveny vysokorychlostními pneumatikami. Na tento typ vozidla se dobře hodí pneumatiky s drážkami (určené do mokrého počasí), slicky nebo semi-slicky. Sportovní motocyklové pneumatiky se vyznačují zesílenou konstrukcí, která zajišťuje větší stabilitu při jízdě.

 • Pneumatiky pro skútr

  Pneumatiky pro skútry se liší konstrukcí v závislosti na objemu motoru vozidla, na které jsou namontovány. Všechny by měly v městských podmínkách fungovat bezvadně. Jsou vyráběny z pevnější gumy, aby byly odolnější proti opotřebení a poškození. Speciální dezén umožňuje lepší odvod vody, takže jsou pneumatiky vhodné pro jízdu v různých ročních obdobích.

 • Pneumatiky pro klasický motocykl

  Klasické motocykly jsou jedinečná vozidla nejen z hlediska technologie, ale také z hlediska designu. Totéž platí i pro pneumatiky určené pro klasické motocykly. Ve srovnání se standardními jsou méně běžně dostupné a vyrábějí se v menším množství, ale jako jediné tak dobře doplní vzhled a výkon oldtimerů.

 • Pneumatiky enduro

  Motocyklové pneumatiky určené pro enduro/cross street motocykly musí být výkonné na zpevněné silnici i mimo ni. Před konečným nákupem pneumatik pro enduro/cross street motorku si ověřte, jak je jezdci hodnotí na štěrkovém, asfaltovém a pískovém povrchu.

 • Pneumatiky cross

  Pneumatiky pro off-roadové motocykly musí mít skvělý výkon v náročném terénu. Měly by si snadno poradit s blátivými cestami a sypkým povrchem (např. pískem). To jim umožňuje speciální samočisticí běhoun.

 • Pneumatiky pro moped

  Pneumatiky pro mopedy musí poskytovat dostatečný komfort a bezpečnost v městských podmínkách, ale také v terénu. Proto jsou navrženy na základě motocyklových modelů a následně přizpůsobeny potřebám vozidel s menším objemem motoru. Při výběru nové sady pneumatik se vyplatí spolehnout se na důvěryhodné výrobce a přečíst si názory ostatních uživatelů těchto pneumatik.

Výrobci motocyklových pneumatik

V naší nabídce najdete motocyklové pneumatiky od více než dvaceti výrobců. Nezapomeňte kupovat pneumatiky v rozměrech udávaných výrobcem, protože pouze ty zajišťují bezpečnost a optimální výkon.

Mezi nejpopulárnější výrobce motocyklových pneumatik patří Metzeler, Pirelli, Michelin, Bridgestone, Dunlop a Continental, ale nejsou to jediné značky, které stojí za zvážení. Velmi široký výběr pneumatik pro motocykly v našem obchodě vám zaručí, že si určitě vyberete ten správný model.

Pokud si nejste jisti, který model je pro vás ten pravý, kontaktujte naše odborníky, kteří vám pomohou vybrat ten správný model.

Při výběru vám pomohou také testy motocyklových pneumatik a uživatelské recenze.

První z nich pravidelně pořádají významné automobilové kluby a motoristické časopisy. Během testů odborníci prověřují klíčové vlastnosti několika nebo více modelů pneumatik a určují ty nejlepší.

Uživatelské recenze jsou komentáře motocyklistů k pneumatikám, které používají. Přečtením testů a recenzí získáte dobrou představu o schopnostech vybraného modelu pneumatiky.