Snímač tlaku TPMS

Od nákupu snímače TPMS Vás dělí jen dva kroky. Vyberte svůj vůz a proveďte nákup.

Krok 1 Vyberte své auto

Zaručujeme kompatibilitu snímačů tlaku TPMS s Vaším vozidlem. Jak to děláme?

Krok 2 Provést nákup

739 ks

Dodání zdarma

Dodávka 2 dny

14denní lhůta pro vrácení zboží

Parametry
Provozní frekvence:
433 MHz
Ventil:
hliníkový/gumový
Použití:
náhradní snímač OE
na evropském trhu
Konfigurace:
naprogramovaný
Kompatibilita:
pro disky OE a take i pro
i aftermarket
Záruka:
2 roky od data nákupu
    • Popis výrobku
    • Montáž TPMS
Popis výrobku
Popis výrobku

Snímače TPMS

Jedná se o speciální snímače integrované do ventilu kola, které přenášejí informace do palubního počítače a informují řidiče o poklesu tlaku v pneumatikách. Díky tomu již nemusíte fyzicky kontrolovat tlak v každé pneumatice - okamžitě získáte přesné údaje o aktuálním tlaku v pneumatikách.

Od listopadu 2014 musí být každé nové auto prodávané v zemích Evropské unie povinně vybaveno systémem kontroly tlaku v pneumatikách. Podle podmínek nařízení by měl systém TPMS rozpoznat pokles tlaku v pneumatikách o 20% nebo snížení tlaku na 1,5 baru (do 10 minut u 1 kola nebo do 60 minut u 4 kol).

Jak funguje snímač tlaku v pneumatikách?

Existují dva typy systémů kontroly tlaku v pneumatikách - přímé a nepřímé. Běžnější variantou jsou snímače TPMS integrované do tlakového ventilu (přímý systém). Méně používanou možností je monitorování tlaku na základě systému ABS (nepřímý systém). V prvním případě probíhá přenos signálu ze snímačů do počítače několikrát za minutu, takže informace o tlaku jsou velmi přesné.

Při zastavování, změně rychlosti a jízdě v dopravní zácpě je pravděpodobnější, že snímače ohlásí stav tlaku, než při jízdě konstantní rychlostí. Z tohoto důvodu je obtížné odhadnout jejich životnost - zpravidla se předpokládá přibližně sedm let nebo 150 000 km. Vzhledem k nutnosti dokonalého utěsnění jsou snímače umístěny ve speciálním pouzdře a není možné vyměnit jejich baterie.

Výhody monitorování tlaku v pneumatikách pomocí snímačů TPMS:

Větší bezpečnost:

- lepší ovladatelnost a stabilita vozidla
- kratší brzdná dráha

Menší spotřeba:

- nižší spotřeba paliva
– nižší emise škodlivin

Menší opotřebení pneumatik:

- delší životnost pneumatik
- méně škodlivých částic ve vzduchu
- méně odpadu (staré pneumatiky)

Naprogramování snímače TPMS

Montáž ještě sama o sobě neznamená, že je snímač tlaku v pneumatikách připraven k použití. Musí být nejprve správně naprogramován a aktivován. K tomu slouží proces kódování, který systému umožní rozlišit, z kterého kola rádiový signál přichází. Tuto službu provádí pneuservis pomocí speciálního zařízení. Je nutné ji opakovat při každé výměně pneumatik nebo ventilů.

Kopírování obsahu je zakázáno

Montáž TPMS
Montáž TPMS

Kupte si snímače TPMS s doručením do pneuservisu.

Dodáváme snímače tlaku TPMS do pneuservisu. Vybírat můžete z 51celé země. Koupíte si pneumatiky, disky nebo snímače TPMS, vyberete si servis, objednáte si termín montáže a zbytek necháte na nás. Doručení do servisu je ZDARMA! Náklady na vlastní výměnu dle ceníku servisu.

Jak přesně to funguje? Jakmile si vyberete pneumatiky, disky nebo snímač TPMS, vyberete si službu v objednávkovém formuláři s ceníkem a místem, které Vám vyhovuje. Po odeslání objednávky si rezervujete přesný termín výměny (datum a čas si zvolíte sami). A je to! My se postaráme o včasné doručení Vašich pneumatik nebo disků do servisu (doprava zdarma). Den před montáží Vám zašleme e-mail s připomínkou.

Máte dotazy? Zavolejte nám

Naši odborníci z oblasti montáže jsou tu pro vás.
296 180 465

Cena hovoru odpovídá Vašemu tarifu při volání na pevnou linku.

V Oponeo.cz vybereme pro Váš vůz ty nejvhodnější senzory.

Nevíte, jaké senzory budou pro Váš vůz vhodné? Žádný strach, ne každý musí vědět všechno.Proto se o výběr správných senzorů postará náš specialista. Proběhne to až poté, co si objednáte zboží. Pokud nám budou chybět informace potřebné pro správné přiřazení snímačů - budeme Vás kontaktovat telefonicky.

Máte-li dotaz týkající se snímačů tlaku TPMS, obraťte se na našeho odborníka.

Tel.: +420 296 180 465

E-mail: info@oponeo.cz

Před výměnou pneumatik se snímači tlaku informujte servisní službu o tom, že používáte systém TPMS.

Doporučené hliníkové disky

Zobrazit více
  • Doručení zdarma

  • Dodání s montáží

  • Přes 7 milionů zákazníků