Zkontrolujte svou objednávku
Napište číslo objednávky a příjmení v případě individuálního klienta, nebo DIČ v případě firmy.

Zjistěte stav

Zjistěte stav objednávky

Alu kola

Vyberte auto

Vyberte disky podle rozměru

Vyberte šířku
Vyberte rozteč

Vyberte disky podle pneumatik

Vyberte profil
Vyberte průměr
x Pneumatiky Run on flat

Pneumatiky Run Flat dovolují jízdu po ztracení tlaku. Jízda na proražené pneumatice Run Flat je možná průměrně přes 80 km s rychlosti ne větší než 80km/h.

 • Ráfky jsou základní součástí kol automobilů. Originální design a široký výběr vzorů a barev přispívají k tomu, že řidiči si raději vyberou hliníkové modely než ocelové. Dobře vybraná alu kola podtrhávají styl každého automobilu. Kromě toho nabízejí také vynikající parametry, získané v procesu tvarování hliníkové slitiny.

  Čím se vyznačují alu kola?

  Základní předností hliníkových ráfků je pružnost hliníku. Materiál vhodný pro obrábění je mnohem odolnější proti deformaci ve srovnání s ocelovými ráfky. To, co odlišuje alu kola, je účinné odvádění tepla z brzd. To vše díky slitině lehkých kovů, které jsou vynikajícím vodičem. Má to neocenitelný vliv na udržení optimální brzdné síly v těžkých podmínkách.

 • Volnost navrhování systému ramen umožňuje vytvářet konstrukce propouštějící chladnější vzduch, čímž se zabraňuje nadměrnému tření a přehřívání jednotlivých součástí brzdového systému. Agresivní a sportovní design může tedy nejen dobře vypadat, ale také výrazně zlepšit fungování a pevnost disků a třmenů. Navíc hliníkové ráfky zajišťují optimální tuhost a mohou ve značné míře snížit odklon kol v zatáčkách.

  Alu kola – základní parametry:

  - průměr a šířka – uváděné v palcích (1 palec = 2,54 cm)

  - rozteč šroubů – velmi důležitý parametr, každý automobil má jinou rozteč

  - zális (ET, offset) – určuje vzdálenost mezi montážní rovinou disku a jejím svislým středem symetrie. Tato hodnota může být kladná nebo záporná. ET je nula, když je montážní rovina přesně ve svislé ose symetrie

  - centrovací otvor – jeho průměr se uvádí v milimetrech

  ,

  Lze odlišit několik nejoblíbenějších typů hliníkových ráfků, mj.: pěticípé, vícecípé, ráfky s hranou, paprskové, Mesh, zkroucené ráfky nebo konkávní ráfky.

 • Jaké hliníkové ráfky si vybrat?

  Stojí za to zajistit vhodné přizpůsobení hliníkových ráfků. Ideálně zvolený model nejen zajistí bezpečnost, ale také zvýší pohodlí při každodenních cestách. V nabídce našeho obchodu najdete široký sortiment alu kol. Přední výrobci hliníkových ráfků – BBS, Borbet nebo OZ, to jsou jen některé nabídky z téměř 60 dostupných značek. Na prodej máme ráfky o průměru 13 až 23 palců, a tedy určitě každý řidič určitě najde velikost alu kol ideálně přizpůsobenou svému automobilu. Kromě toho paleta dostupných barev ráfků je rozsáhlá, na výběr jsou modely v černé, stříbrném nebo grafitovém odstínu. Dostupné jsou také ráfky chromované, off road a kované.