Pneumatiky podle sezóny

Letní pneumatiky

Automobilové pneumatiky

Ulož

Ulož

Ulož

Ulož

Cenové rozpětí

-

Typický rozměr pneumatiky

205/55 R16 195/65 R15 225/45 R17 205/60 R16 185/65 R15 175/65 R14 Zobrazit seznam rozměrů Schovat seznam rozměrů

Bezpečnost

Zkrátíte brzdnou dráhu a zlepšíte manévrování.

Michelin Primacy 4+
4,9

50 názorů

Od 1969 ks

Úspora

Snížíte tak spotřebu paliva a zranitelnost.

Pohodlí

Zlepšíte akustický komfort a snížíte vnímání nerovností.

Dunlop SP Sport Bluresponse
4,5

1006 názorů

Od 1668 ks
Doručení zdarma
Dodání s montáží
Přes 7 milionů zákazníků

Jaké letní pneumatiky vybrat

Zajímá vás jaké letní pneumatiky vybrat? Před nákupem si přečtěte výsledky testů letních pneumatik provedených organizací ADAC a největší časopisy a automobilové portály. Uvádíme také vlastní přehled na základě názorů našich zákazníků, který vám pomůže se správně rozhodnout.

Testy letních pneumatik

Tiskové testy letních pneumatik Tiskové testy letních pneumatik Zobrazit více >
Testy letních pneumatik ADAC Testy letních pneumatik ADAC Zobrazit více >

Při rozhodování, jakou sadu letních pneumatik si pro svůj vůz objednat, je dobré využít každoročních testů, které provádějí automobilové organizace a časopisy. Zvláštní pozornost je třeba věnovat nejprestižnějším a nejoblíbenějším testům pneumatik, které pořádá německý automobilový klub ADAC.


V letošní sezóně specialisté ADAC zkoumali výkonnos letních pneumatik 205/55 R16 (91 V) a v testu zvítězily dva modely se stejným celkovým hodnocením ADAC. Prvním z nich je Goodyear EfficientGrip Performance 2a, a druhým Continental PremiumContact 6.

Žebříček letních pneumatik

Abychom vám pomohli s výběrem nové sady pneumatik pro nejteplejší období roku, sestavili jsme žebříček letních pneumatik. Zařadili jsme do něj výrobky, které od našich zákazníků získaly nejlepší hodnocení. Byly testovány v různých podmínkách, na suchém i mokrém povrchu.

Levné letní pneumatiky

Nízká cena nemusí nutně znamenat nízkou kvalitu a neuspokojivý výkon. Pokud přemýšlíte, jaké letnie pneumatiky vybrat, na Oponeo najdete široký výběr modelů od levných výrobců. Nabízíme solidní pneumatiky za atraktivní ceny. Z hlediska výkonu jsou sice horší než špičkové výrobky, ale určitě uspokojí ty, kteří hledají dobrý poměr ceny a výkonu.

Kdy vyměnit letní pneumatiky za nové

Běhoun menší než 4 mm

Prvním faktorem určujícím potřebu výměny je překročení minimální hloubky dezénu pneumatiky. Je to 1,6 mm a má za následek, že pneumatiky ztrácejí své vlastnosti. Proto nebude poskytovat odpovídající úroveň bezpečnosti.Stojí za to vědět, že i hloubka menší než 4 mm přispívá k nižší přilnavosti a špatnému odvodu vody, takže dosažení této hodnoty by nás mělo povzbudit k nákupu nových pneumatik.

Opotřebení pneumatik
Nová pneumatika
Hloubka dezénu a přilnavost - nová pneumatika
Pneumatika částečně opotřebovaná
Hloubka dezénu a přilnavost - částečně opotřebená pneumatika
Pneumatika pod normou
Hloubka dezénu a přilnavost - pneumatika neodpovídající normě

Opotřebeny běhoun méně než 4 mm to o 28 % delší brzdna dráha na mokré vozovce. Údaje z výzkumu Motor Industry Research Association

Mechanické poškození

Poškození pneumatik je velmi nebezpečné a mělo by okamžitě vést k návštěvě pneuservisu. V některých případech může doporučit výměnu poškozeného modelu, obou pneumatik na dané nápravě nebo dokonce celé sady pro všechna čtyři kola, což je nejrozumnější rozhodnutí pro zajištění bezpečné jízdy.

Mechanické poškození

V roce 2017 bylo poškození pneumatik příčinou každé čtvrté nehody způsobené technickou závadou vozidla. Údaje z výroční zprávy PČR

5 let od data výroby

Jak pneumatiky stárnou, ztrácejí své vlastnosti a již neposkytují stejnou úroveň přilnavosti nebo brzdného výkonu. I když je hloubka dezénu pneumatiky v souladu s právními předpisy a pneumatika nevykazuje žádné viditelné známky stárnutí, doporučujeme, aby její životnost nepřesáhla 5 let.

Datum výroby a stáří pneumatiky

Kdy přezout na letní pneumatiky

Letní pneumatiky by se měly montovat, když teplota přesáhne 7 stupňů.
Kdy přezout na letní pneumatiky

To kdy přezout na letní pneumatiky, na rozdíl od zdání, vůbec nezávisí na měsíci. Mrazy způsobující špatný stav silnic se mohou vyskytnout i v březnu a dokonce i v dubnu. Konvenčním faktorem ovlivňujícím dobu výměny pneumatiky je tedy průměrná denní teplota. Pokud překročí 7 °C to znamení, že můžete pneumatiky přezout,.

Letní pneumatiky od A do Z

Označení letních pneumatik

Před zakoupením nové sady věnujte pozornost označení pneumatiky na její straně. Nejdůležitější z nich je rozměr pneumatik, který umožňuje jejich přizpůsobení konkrétnímu vozu. Neméně důležitý je symbol DOT, který označuje rok výroby. Na rozdíl od zimních pneumatik nemají letní modely označení specifikující typické sezónní vlastnosti.

Označení pneumatik

Druhy dezénu

Při výběru nové sady letních pneumatik je nutné vzít v úvahu dezén pneumatiky. Konstrukce a typy se u jednotlivých modelů liší. Její dezén ovlivňuje nejdůležitější faktory, jako je například to, jak dobře odvádí vodu nebo bláto nebo se zakusuje do sněhu. Pneumatika dobře přizpůsobená podmínkám zaručuje nejen přilnavost, ale také nízký valivý odpor, což se projevuje nižší spotřebou paliva a úsporami.

Druhy dezénu

Správný tlak v letních pneumatikách

Abyste mohli v plni využít možnosti letních pneumatik, dbejte o  správní tlak v pneumatikách. Informace o správným tlaku v pneumatikách naleznete na nálepce na sloupku dveří řidiče nebo na okraji dveří řidiče, na dvířkách palivové nádrže nebo v návodu k obsluze vašeho vozidla. Dodržujte tam uvedenou hodnotu tlaku, pravidelně ji kontrolujte (například jednou za měsíc nebo před každou delší cestou) a v případě potřeby doplňte. Jen tak naplno využijete své letní pneumatiky.

Správný tlak v pneumatikách

Vyvažování kol

Pamatujte, že velmi důležité je taky vyvážení kol na autě. Nesprávně provedené může negativně ovlivnit zavěšení. To často vede k „tahu do stran“ a nepravidelnému opotřebení běhounu, což má za následek nutnost včasné výměny pneumatiky.

Vyvážení pneumatik

Ceny letních pneumatik

V našem obchodě najdete nové pneumatiky v různých cenových segmentech: od nejlevnějších ekonomických modelů (optimální výkon, velmi atraktivní cena), přes pneumatiky střední třídy (dobrý poměr ceny a výkonu) až po prémiové modely (nejvyšší výkon, ale vyšší cena). Prohlédněte si naši širokou nabídku a vyberte si letní pneumatiky, které splňují vaše požadavky.

Uchovávejte si čisté ruce
a nechte montáž pneumatik
odborníkům.

Zjistěte více