Pneumatiky podle sezóny

Zimní pneumatiky

Automobilové pneumatiky

Ulož

Ulož

Ulož

Ulož

Cenové rozpětí

-

Typický rozměr pneumatiky

205/55 R16 195/65 R15 225/45 R17 185/65 R15 205/60 R16 175/65 R14 Zobrazit seznam rozměrů Schovat seznam rozměrů
Bezpečnost

Kratší brzdná dráha na zasněženém povrchu

Úspora

Snížení spotřeby paliva v zimních podmínkách

Požadavky EU

Zimní pneumatiky jsou povinné v tolika zemích EU

Jaké zimní pneumatiky vybrat?
Podívejte se na modely doporučené našimi odborníky.

Bridgestone Blizzak LM005
4,4

1 názor

Od 1777 ks
Continental WinterContact TS 870 P
5,0

10 názorů

Od 2772 ks
Dunlop Winter Sport 5
4,5

69 názorů

Od 1914 ks
Doručení zdarmaPouze v České republice
Dodání s montáží
Přes 7 milionů zákazníků

Jaké zimní pneumatiky vybrat

Hledáte novou sadu pneumatik, která si poradí s jízdou v nízkých teplotách a na zasněženém povrchu? Rozhodnutí, jaké zimní pneumatiky zvolit závisí do značné míry na vašem stylu jízdy, aute, který vlastníte, a rozpočtu, který na to chcete přidělit. Nakup se vyplatí pečlivé zvážit, protože to ovlivní nejen komfort, ale i bezpečnost jízdy.

Testy zimních pneumatik

Tiskové testy zimních pneumatik Tiskové testy zimních pneumatik Zobrazit více >
Testy zimních pneumatik ADAC Testy zimních pneumatik ADAC Zobrazit více >

Při výběru zimních pneumatik je vhodné vycházet z výsledků sezónních testů prováděných motoristickými organizacemi a časopisy. Jedna z nejznámějších organizací, německý autoklub ADAC, testuje zimní pneumatiky na suchém a mokrém povrchu, jízdu na sněhu a ledu, hlučnost, spotřebu paliva a odolnost různých modelů proti opotřebení.


V letošní sezóně organizace ADAC testovala zimní pneumatiky pro osobní vozy ve dvou rozměrech - 185/65 R15 a 215/60 R16. V prvním případě získaly tři modely stejně dobré skóre - Continental WinterContact TS870, Goodyear Ultra Grip 9+ a Semperit Speed-Grip 5 - těsně následované pneumatikou Michelin Alpin 6. Ve větším rozměru zvítězily se stejným skóre Continental WinterContact TS870 a Dunlop Winter Sport 5.

Žebříček zimních pneumatik

Pneumatiky prodáváme online již více než 20 let. Nabízíme celoroční a sezonní modely. Pravidelně na ně sbíráme zpětnou vazbu, abychom získali dobrou představu o potřebách našich zákazníků. Níže uvádíme žebříček zimních pneumatik, které byly řidiči nejlépe hodnoceny.

Levné zimní pneumatiky

Mnoho řidičů si klade otázku - které levné zimní pneumatiky zvládnou zasněžené silnice? Zimą ogumienie musi mierzyć się z najbardziej wymagającymi warunkami. Proto se i s omezeným rozpočtem vyplatí hledat dobré a levné pneumatiky. V letošní sezóně se nevyplatí volit sady pneumatik neznámého původu, použité nebo protektorované pneumatiky. V našem obchodě na řidiče čeká široký výběr levných zimních pneumatik od prověřených výrobců.

Zimní pneumatiky jsou od základu navrženy pro použití ve specifických povětrnostních podmínkách. Jedním z nejdůležitějších faktorů zohledňovaných z technologického hlediska je teplota. Má významný vliv na elasticitu běhounu pneumatiky a zjednodušeně řečeno to znamená schopnost pneumatiky přilnout k vozovce. Kromě skvělé pryžové směsi je nutný i pořádný dezén, jehož úkolem je „zakousnout se“ do sněhu a zvýšit přilnavost i na ledu.“

Michał Kaczmarek, Product Manager Bridgestone
Logotyp Bridgestone

Kdy přezout na zimní pneumatiky?

Zimní pneumatiky by se měly montovat, když teplota klesne pod 7 stupňů.

Zimní pneumatiky používá téměř 90 % řidičů

Kdy přezout na zimní pneumatiky?

Sezónní výměny pneumatik způsobují některým lidem menší problémy. Souvisí to nejen s dodatečnými náklady, ale také vyžaduje vědět, kdy přezout na zimní pneumatiky. Uvědomění si atmosférických faktorů, na které byste si měli dávat pozor, je klíčové pro zajištění dostatečné bezpečnosti na silnici sobě i cestujícím zejména na trase. Sledováním aury za oknem se také vyhneme frontám u vulkanizačních servisech, které budou, jakmile napadne první sníh.

Zimní pneumatiky od A do Z

Jízda na letních pneumatikách v zimě

Přizpůsobení pneumatik ročnímu období, a tím i podmínkám na silnici, je nesmírně důležité. Má přímý vliv nejen na pohodlí, ale především na bezpečnost řidiče, cestujících a ostatních účastníků silničního provozu. Proto jízda na letních pneumatikách v zimě není dobrý nápad. Stačí nepatrná porucha počasí, aby v lepším případě nebylo možné vůz nastartovat.

Brzdná dráha s namontovanými zimními nebo letními pneumatikami

Značení zimních pneumatik

Pneumatiky používané během zimních jízd musí splňovat příslušné požadavky. Směs použitá pro její výrobu by si měla zachovat správnou pružnost při velmi nízkých teplotách. Dezén si zase musí poradit s jízdou na obtížném povrchu a zaručit přilnavost a krátkou brzdnou dráhu na sněhu a blátě. Naštěstí pneumatiky určené pro použití během chladnější části roku jsou velmi snadno rozpoznatelné. Stačí zkontrolovat označeni pneumatik pro automobily a najít produkt určený pro zimní jízdu.

Seznamte se s označením zimních pneumatik

Hloubka dezénu zimních pneumatik

Hloubka dezénu nové zimní pneumatiky je přibližně 8-10 mm. Tato hodnota s dalšími ujetými kilometry klesá, což má vliv na bezpečnost a komfort jízdy. Vzhledem k sezóně, ve které se tento typ pneumatik používá, si musí poradit s velmi těžkým povrchem. Zasněžené, blátivé nebo prostě mokré silnice jsou samozřejmostí. Proto se vyplatí zkontrolovat, jaká by měla být minimální hloubka dezénu pneumatiky, a poté se ujistit, že tato hodnota není překročena. Díky tomu budeme moci počítat s dobrou přilnavostí a krátkou brzdnou dráhou.

Jaká by měla být hloubka dezénu zimní pneumatiky?

Správný tlak v zimních pneumatikách

V zimních měsících je z bezpečnostních důvodů důležité kontrolovat tlak v pneumatikách častěji. Pokud je tlak příliš nízký, může to mimo jiné vést ke zhoršení jízdních vlastností vozu, prodloužení brzdné dráhy a snížení přilnavosti. Proto je vhodné alespoň 1-2krát měsíčně při návštěvě servisu připojit pneumatiky ke kompresoru a zkontrolovat, zda nedochází k úniku vzduchu. Jednoduchým zjištěním jaký má být správný tlak v zimních pneumatikách vašeho vozu, můžete prakticky zdarma zvýšit svůj komfort a bezpečnost.

Správný tlak v zimních pneumatikách

Ceny zimních pneumatik

V našem obchodě najdete nové pneumatiky v různých cenových segmentech: od nejlevnějších ekonomických modelů (optimální výkon, velmi atraktivní cena), přes pneumatiky střední třídy (dobrý poměr ceny a výkonu) až po prémiové modely (nejvyšší výkon, ale vyšší cena). Prohlédněte si naši širokou nabídku a vyberte si pneumatiky, které splňují vaše požadavky.

Uchovávejte si čisté ruce
a nechte montáž pneumatik
odborníkům.

Zjistěte více