Zkontrolujte svou objednávku
Napište číslo objednávky a příjmení v případě individuálního klienta, nebo DIČ v případě firmy.

Zjistěte stav

Zjistěte stav objednávky

Zimní pneumatiky

Zimní pneumatiky

Zajistěte si svoji bezpečnost. Vyměňte pneumatiky za zimní.

Bestsellery

Hodnocení ukazuje nejprodávanější zimní pneumatiky. Jsou to produkty, které se těší nejvyššímu uznání našich zákazníků, protože obvykle spojují dobrou kvalitu s atraktivní cenou.

Klasifikace zimních pneumatik

Hodnocení zimních pneumatik je vygenerováno na základě názorů našich uživatelů. Modely, které obdržely nejvyšší ocenění, jsou zařazeny do top pozicí. Jejich pořadí odráží praktické vědomosti a názory uživatelů o zimních pneumatikách.

Značka

Na gumárenském trhu se pohybují stovky výrobců pneumatik. Podívejte se na nejpopulárnější zimní pneumatiky z nabídky různých výrobců.

Zimní pneumatiky

Zimní pneumatiky
Zimní pneumatiky jsou navrženy pro zachování co nejlepších jízdních vlastností v teplotách pod 7 stupňů Celsia. Směsi použité v zimních pneumatikách garantují elasticitu v podmínkách nízkých teplot. Měkká pneumatika zajišťuje vysokou přilnavost. Ztvrdlá naopak může vést k nekontrolovanému smyku. To může být nebezpečné obzvláště na kluzké, zimní vozovce.

Struktura a dezén běhounu moderních zimních pneumatik jsou navrženy na základě počítačové simulace. Vyznačují se hustou sítí nářezů a lamel. Bloky běhounu zimních pneumatik mají různorodé rozměry, proměnnou polohu a v případě některých modelů také okraje pokryté dodatečnými vroubky. Toto řešení usnadňuje samočištění běhounu a tedy efektivní zakusování do sněhu a opětovné rychle vyprošťování. Při každém pohybu se sníh přiléhající k drážce od ní odlepí a běhoun se tak očišťuje. Zimní pneumatiky jsou také vybaveny obvodními drážkami, které jsou zodpovědné za odvádění vody a sněhového bláta zpod pneumatiky a zlepšují její stabilitu. V zimních pneumatikách jsou používány směrové nebo asymetrické dezény běhounu. Směrový dezén má tvar stromečku. Vyznačuje se efektivním vytlačováním sněhu mimo pneumatiku. To zajišťuje stálý kontakt pneumatiky s podložím a dobrou přilnavost. Asymetrický běhoun se zase vyznačuje rozdíly mezi vnitřní a vnější stranou běhounu. Vnitřní část je zodpovědná za efektivní odvádění vody, kdežto vnější za dobrou trakci a přilnavost v zatáčkách. Čelo běhounu asymetrické pneumatiky se charakterizuje nerovnoměrným rozmístěním drážek.

Část zimních pneumatik je vybavená ostny, které zásadně zlepšují přilnavost na ztvrdlém sněhu a na ledu. Jde o řešení používané například v Rusku a ve Skandinávii, kde sníh leží na cestách po větší část roku. Vzhledem k charakteru naších zim (časté oblevy atp.) v Česku zákon takové řešení nepřipouští. Zimní pneumatiky jsou navrhovány pro zajištění co nejlepších jízdních vlastností na sněhu i na ledu. Jejich běhouny jsou optimalizovány speciálně pro zimní podmínky.
Začněte nakupovat