Zkontrolujte svou objednávku
Napište číslo objednávky a příjmení v případě individuálního klienta, nebo DIČ v případě firmy.

Zjistěte stav

Zjistěte stav objednávky

5 DŮVODŮ PROČ NAKUPOVAT V OPONEO
 1. Platba SSL-Secure
 2. Rychlé a bezplatné
  dodání
 3. Nové z výroby,
  originální zboží
 4. Více než milión
  zákazníků
 5. Síť evropského
  prodeje

Dunlop SP SportMaxx RT

Vyberte rozměr pneumatiky:

Výrobce:
Dunlop
Sezóna:
Letní
Počet:
1 837 / ks
Koupit
4,5
Hodnocení: Stojí za doporučení 111150 407 názorů

Dunlop SP SportMaxx RT popis

Dunlop SP SportMaxx RT je pneumatika pro náročné řidiče, kteří si cení nejvyšší jakosti a nekompromisních výkonů za každé situace. Model je určen do rychlých, sportovních automobilů a do limuzín o velké síle motoru.

Vybavení pneumatiky asymetrickým dezénem dovoluje dosahovat doslova dokonalých výkonů na suchém i na mokrém povrchu. Centrální žebro vylepšuje přesnost řízení a asymetrické rozmístění drážek umožňuje zachovat přilnavost také vozovce se silnou vrstvou vody. Znamená to, že se auto na pneumatikách Dunlop SP SportMaxx RT přesně a dynamicky řídí nejen při jízdě přímo, ale i připrojíždění v zatáčkách a během prudkých a náhlých manévrů vyžadujících přesnost. Stavba dezénu zaručuje větší styčnou plochu mezi pneumatikou a povrchem, což znamená prakticky dokonalejší přilnavost a větší přesnost mechanizmu řízení. Pneumatiky jsou vybaveny systémem pro ochranu disků – gumovou ochranu ramena, která chrání disk před poškozením. Díky tomu se během používaní Dunlop SP SportMaxx RT nemusíme se bát mechanického poškození disku.

Do gumové směsi je dodána křemičitá směs, díky které bylo možné zefektivnit veškeré akcelerace a dále omezit valivý odpor, jehož hodnoty se odráží ve spotřebě paliva automobilu. Pneumatika byla navržena speciálně pro sportovní a dynamickou jízdu, proto bylo zpracování skvěle vyvážené gumové směsi zásadní. Pneumatika Dunlop SP SportMaxx RT je dokonalá pro řidiče, kteří mají rádi rychlost a sportovní styl řízení automobilu, protože pneumatiky garantují lepší kontrolu na zatáčkách, rychlou reakci na pohyby volantem a dokonalé řízení na mokrém povrchu.

Firma Dunlop vznikla v roce 1888, kdy Jonh Dunlop vynalezl a patentoval první vzduchovou pneumatiku. Dnes patří britská značka ke koncernu Goodyear. Kromě produkce pneumatik určených do osobních automobilů produkuje Dunlop také speciální závodní pneumatiky.

Dunlop SP SportMaxx RT názory

Celkové hodnocení: 4,5 Celkové hodnocení: Celkové hodnocení 407 názorů

stojí za doporučení
 • Náklady na vlastnictví: Vliv pneumatiky na provozní náklady auta 111110 4,1
 • Komfort: Vliv pneumatiky na pohodlí cestovaní 111140 4,4
 • Silniční vlastnosti: Vliv pneumatiky na jizdní vlastnosti 111160 4,6

407 lidí hodnotilo pneumatiku

 • 5 244 lidí
 • 4 151 lidí
 • 3 9 lidí
 • 2 2 lidí
 • 1 1 lidí

94% uživatelů doporučuje pneumatiku

94%

Informace o pneumatikách jsou shromažďovány již 3005 dnů. V té době jsme získali 407 názorů.
Celková ujetá vzdálenost našich zákazníků je 3987000 km.

Nejvýše hodnoceným parametrem je: suchý povrch.

Pneumatiky byly nejčastěji hodnoceny uživateli, kteří jezdí obvykle mimo město.

Tato pneumatika byla posuzována řidiči, kteří označují svůj styl jízdy jako střední.

Poslední názory:

Počet hodnocení na stránce:

 • Názor mimo CZ Uživatel: Kuba T.

  Rozměr: 205/55 R16

  Hodnocení: 4,4 111140
  Jsem velmi pozitivně překvapen těmito pneumatikami. Přiznám se, že měl jsem dříve Dunlop SP Sport 01, takže moje požadavky byly poměrně vysoké. Pneumatika Dunlop SP SportMaxx RT je poměrně tichá, ačkoliv SP Sport 01 se mi zdála tišší. Vypadá velmi pěkné - skvělá je funkce ochrany ráfku - pneumatika má víc gumy, která chrání kolo před poškozením o obrubník. Po asi 15 tisícech kilometrů v různých podmínkách, mohu zodpovědně říct, že chování na mokrém povrchu je zjevení - lze snadno ovládat vozidlo i s dynamickou rychlosti (dálnice) v dešti. Tak jistě necítil jsem se, kdy jsem měl SP Sport 01 nebo předchozí Bridgestone Turanza. Držení na suché vozovce je prostě úžasné - jel jsem po dálnici během bouřky - rychlost v rozmezí od 120 do 130 km/h - vůz je stabilní. Silné fouknutí vítru způsobily pohyby auta, ale volant a směr jízdy byl nehybný. Jsou také negativní věcí - dobrá přilnavost Dunlop SP SportMaxx RT způsobuje větší spotřebovaní paliva ve srovnání s Bridgestone Turanza - v mém případě bylo to nějaké 0,2-0,3l/100 km (v závislosti na rychlosti) - není to žádné drama. Jedna pneumatika měla malé vyboulení - nebylo to vidět holým okem, teprvé na speciální zařízení pro vyvažování. Důsledkem bylo to, že v jedním pneuservisu nepovedlo se vyvažování - pří rychlosti kolem 110 km/h bylo cítit mírný výprask na volantu. Naštěstí druhý pneuservis poradil si s vyvažováním - bylo nutné připojení hmotnosti ve 3 místech. Možná, že je to jen můj jeden kus .... Obecně pneumatiky Dunlop SP SportMaxx RT můžu čistým svědomím doporučit!

  Je toto hodnocení užitečné? Ano 0 Ne 0

 • Názor mimo CZ Uživatel: dju_s

  Rozměr: 225/45 R17

  Hodnocení: 4,3 111130
  Na pneumatikách Dunlop SP SportMaxx RT přejel jsem asi 13 tisiců kilometrů. Můj styl jízdy je rozmanitý, od klidného až k dynamický (neplést s agresivní). Pokud jde o tuto chvíle, nevidím většich vad pneumatik. Co se týče hluku, není příliš vysoký a při motoru diesel je sotva slyšitelný. Chování na suché vozovce: gumy chovájí se velmi dobře, neklouzají v zatačkách při zachování přiměřené rychlosti a auto docela těžko utrati rovnováhu. Naproti tomu za mokra je trochu horší. Pří dynamickém rozjížděni je možná ztratá přilnavosti, ale pří jízdě ze stalou rychlosti (také dálniční) voda je velmi dobře odváděna. Při prudkém brzdění na suchém povrchu auto netrátí přilnavosti, pokud tam je nějaký písek může být trochu horší, zatímco na mokrém povrchu je to jednodušší. Potlačení nerovnosti není nejlepší, ale moje pneumatiky mají poměrně nízký profil - je to v pořádku. Jestli jde o opotřebování těžko něco řict - přejel jsem jenom 13 tisíc kilometrů, a jestli dezén jest menší to minimálně. Nevšiml jsem si, aby pneumatiky chovaly se nějak nepřirozené. Havárie: žádné. Stručně řečeno - velmi doporučuju Dunlop SP SportMaxx RT.

  Je toto hodnocení užitečné? Ano 0 Ne 0

 • Názor mimo CZ Uživatel: Ruby

  Rozměr: 225/45 R17

  Hodnocení: 5,0 11111
  Jezdím více meně 60000 kilometrů ročně v různých podmínkách a na různých cestech a z toho důvodu vždycky kupuji dobré pneumatiky. Až dosud vždycky jsem kupoval pneumatiky značek premium, hlavně Michelin, dvakrát jsem měl Pirelli a také Goodyear. Mám velký motor a jezdím agresivně tak pneumatiky nikdy nestačili na dlouho. V případě pneumatik Dunlop jsem se rozhodl o malý experiment, protože pneumatika měla velmi dobré hodnocení a byla dost levná v porovnaní s prémiovými značkami ( u některých rozdíl byl víc než 500 korun). Nebyl jsem zklamán a opravdu jsem velmi spokojen s výběrem zimních pneumatik. Na zimu také koupim pneumatiky značky Dunlop. Pneumatiky jsou opravdu velmi tiché, mají dokonalé držení také v zatačkách a na mokrém povrchu. Velmi dobre odvadení vody. Důležitým prvkem je pro mě životnost pneumatiky, projel jsem asi 15 tisíc kilometrů a nevidím žádný stopy spotřebování. Myslím, že stačí na 60-70 tisíc kilometrů. Vzhled je taký dobrý, myslím, že dezén pasuje pro sportovní auta a limuzíny. Můžu doporučit. Je to dokonalý kompromis mezi kvalitou a cenou.

  Je toto hodnocení užitečné? Ano 0 Ne 0

 • Názor mimo CZ Uživatel: RT

  Rozměr: 225/45 R17

  Hodnocení: 2,7 117000
  Pneumatiky stojí za doporučení. Vědel jsem, co je to za pneumatika. Nicmeně mám pár komentáři. Nejhorší bylo to, že obdržel jsem pneumatiky, které měly různě výrobni daty (2x1114, 0814 a 2014). Na přední nápravě namontované byly pneumatiky 1114 a 0814. Výsledek? Při rychlosti nad 120 km auto jelo do strany (bez vibraci, po pečlivém vyvažení). Po změně kol (prava a leva) auto jelo v druhou stránu. Myslím, že jedná pneumatika způsobi větší valivý odpor. Po namontováníí na přední nápravu 2 x pneumatiky s datum výroby 1114 problém zmizel. Musíte objednávat jenom pneumatiky se stejnym datum vyroby. Druhý problém – hluk. Věděl jsem, že pneumatika bude hlasitá, ale nevědel jsem, že bude to až tak velký problém. Pneumatiku můžu doporučit. Přilnavost je perfektní. Při dynamické jízdě také. Je to nová pneumatika, která má ještě vysoký dezén. Pneumatika je vyrobená z měkké směsi. Myslím, že kdybych obdržel pneumatiky se stejným datum vyroby hodnocení by bylo ještě vyšši. Nicmeně opravdu doporučuji.

  Je toto hodnocení užitečné? Ano 0 Ne 0

 • Názor mimo CZ Uživatel: Skoda Superb driver

  Rozměr: 225/45 R17

  Hodnocení: 4,8 111180
  Tyto pneumatiky jsou vynikající - nízký valivý odpor je perfektní. Pneumatika není hlučná, je to jedná z nejtišších pneumatik, které jsem v životě použival. Dřiv jsem měl pneumatiky Kumho a nebyly tak dobrý. Opravdu citím rozdíl. Přilnavost na suché je stejně dobrá nebo lepší v porovnání s jinými pneumatikami, které jsem použival. Přilnavost za mokra je výjimečná. Za tyto cenu nemohlo to být lepší. Jezdím hodně, obvykle s rychlosti nad 100 km/h, často na špatném povrchu a klikatých cestách a musím Vám napsat, že tyto pneumatik jsou dokonalé v zatáčkách, také při vyšších rychlostech. Po 15 tisicích kilometrů nevidím ještě spotřeby dezénu. Jezdím Skodou Superb a nebyl problém s rozměrem pneumatik pro moje auto. Kupujte nosnost 92 nebo 94, bude lepší. Doporučená nosnost 91 není v mém názoru postačujicí. Pneumatiky můžu doporučit, jsem spokojen. Pravděpodobně přiští také koupim pneumatiky značky Dunlop.

  Je toto hodnocení užitečné? Ano 0 Ne 0

Počet hodnocení na stránce:

Dostupné rozměry Dunlop SP SportMaxx RT

Vyberte rozměr pneumatiky

Počet nabídek:

Setřídit podle:

Nazev pneumatiky: Rozměr: Indexy: Cena: Počet:
205/55 R16 91 W 1 837 Koupit
205/55 R16 91 Y 2 100 Koupit
225/40 R18 92 Y 2 193 Koupit
225/45 R17 91 Y 2 349 Koupit
245/40 R18 97 Y 2 836 Koupit
205/45 R16 83 W 2 475 Koupit
205/45 R17 88 W 2 745 Koupit
205/45 R17 88 W 2 969 Koupit

Počet nabídek:

Dunlop SP SportMaxx RT test

2015 test Sport Auto v rozměru: 235/35 R19 hodnocení: doporučený
test Auto Zeitung v rozměru: 255/40 R18 hodnocení: vřele doporučený