Zkontrolujte svou objednávku
Napište číslo objednávky a příjmení v případě individuálního klienta, nebo DIČ v případě firmy.

Zjistěte stav

Zjistěte stav objednávky

5 DŮVODŮ PROČ NAKUPOVAT V OPONEO
 1. Platba SSL-Secure
 2. Rychlé a bezplatné
  dodání
 3. Nové z výroby,
  originální zboží
 4. Více než milión
  zákazníků
 5. Síť evropského
  prodeje

Toyo Proxes T1-R 195/55 R16 91 V XL

Srovnejte

Přejděte
na seznam pneumatik 195/55 R16

Rozměr pneumatiky:
195/55 R16
Rychlostní index:
V = max 240 km-h
index nosnosti:
91 = max 615 kg
Sezóna:
Letní
Typ vozidla:
Osobní
 • Doručení zdarma
 • Dodací lhůta: 9 pracovních dnů
5 DŮVODŮ PROČ NAKUPOVAT V OPONEO
 1. Platba SSL-Secure
 2. Rychlé a bezplatné
  dodání
 3. Nové z výroby,
  originální zboží
 4. Více než milión
  zákazníků
 5. Síť evropského
  prodeje

Názory uživatelů

Celkové hodnocení: 4,1 Celkové hodnocení: Celkové hodnocení 161 názorů

dobrá
 • Náklady na vlastnictví: Vliv pneumatiky na provozní náklady auta 111800 3,8
 • Komfort: Vliv pneumatiky na pohodlí cestovaní 11110 4,0
 • Silniční vlastnosti: Vliv pneumatiky na jizdní vlastnosti 111120 4,2

161 lidí hodnotilo pneumatiku

 • 5 46 lidí
 • 4 90 lidí
 • 3 22 lidí
 • 2 2 lidí
 • 1 1 lidí

88% uživatelů doporučuje pneumatiku

88%

Informace o pneumatikách jsou shromažďovány již 5022 dnů. V té době jsme získali 161 názorů.
Celková ujetá vzdálenost našich zákazníků je 1575000 km.

Nejvýše hodnoceným parametrem je: vzhled pneumatiky.

Pneumatiky byly nejčastěji hodnoceny uživateli, kteří jezdí obvykle ve městě.

Tato pneumatika byla posuzována řidiči, kteří označují svůj styl jízdy jako rychlý a dynamický.

Poslední názory:

Počet hodnocení na stránce:

 • Paulus

  Rozměr: 205/50 R16

  Hodnocení: 2,9 119000
  Pneumatiky koupil podporovat nadšené názory a musím přiznat, že jsem trochu selhal. První pozitiva: pneumatiky perfektně drží v zatáčkách, můžete opravdu nechat na hodně. V dešti se chovají v normálním rozmezí, i když dojde k aquaplaningu. Comfort zřejmě uspokojí většinu uživatelů, pro mě by mohlo být trochu těžší, ale je to otázka zvyku. Jedna věc je jistá - i s nízkým profilem nebude příliš těžké. Big + pro nákližek ochranu ráfku. Nyní nevýhody. Pneumatiky než na 18-20 stupňů zlomit trakci a brzdění i (ABS v teplejších měsících v suchu mluvil alespoň 3 - 4 krát denně) a trakce (dynamický začátek léta je prakticky nemožné). Proto nevím, kde mám názor, že se jedná o pneumatiky "sport". V současné době (v ~ 15 stupňů) je o něco lepší, i když ideální chybí hodně. Z ostatních uživatelů vím, že v autech s nižším výkonem se zdá zkoušku, ale silnější auta rozhodně nedoporučujeme. Valivý odpor je zřetelné, i když je šířka pneumatik je poměrně velký. otěru díky pokračujícímu poklesu počtu brusných kotoučů je vyšší než průměr. Nemůžu slyšet hluk, ale auto je docela dobře utlumen, takže nevím, jak to je s to tak opravdu. Vzhled jako vzhled - celkem, ne proto, že jsem si koupil, ale ona by mohla mít rovnější stranu. V zimě, nechoďte na letních pneumatikách, takže se nemusíte soudit. Příště si koupíte něco mnohem konkurenceschopnější.

  Je toto hodnocení užitečné? Ano 0 Ne 1

 • Názor mimo CZ Uživatel: Slavskip

  Rozměr: 195/50 R15

  Hodnocení: 4,0 11110
  ve svém Meganku z roku 2000 jsem namontoval 195/50 R 15 pneumatik Toyo Proxes T1-R, v Mondeu jsem namontoval rozměr 205/55 R16 toho samého modelu. V Mondeu jsem s nimi spokojený, z chování na suché i mokré vozovce (dokonce se vypořádaly dobře s rozbředlým sněhem), zato v Meganu nejsou tak dobré, na suchu nění znatelný žádný rozdíl, ale na mokru je to trochu horší než v Mondeo, což ale neznačí, že by byly špatné. kdybych měl teď na výběr, vzal bych v rozměru 195/50 R15 něco jiného. Také jsem si všiml, že v Mondeu se pneumatiky Toyo Proxes T1-R pomaleji opotřebovávají.

  Je toto hodnocení užitečné? Ano 0 Ne 0

 • Názor mimo CZ Uživatel: xyz

  Rozměr: 215/40 R17

  Hodnocení: 3,9 111900
  Toyo Proxes T1-R, to je hlavně velmi dobrá cena vzhledem ke kvalitě. Skvělá přilnavost, auto se opravdu pěkně řídí na těchto pneumatikách. Dost rychle se opotřebovávají. A ať nikdo nevěří liem, kteří tvrdí, že jízda na mokru je stejná jako na suchu - možná s motorem 1.2, ve kterém aby se kola protočily na místě by se muselo zatlačit ručně... Auto v dešti podjíždí méně, ale pořád jsou pneumatiky Toyo Proxes T1-R převážně na suchý povrch (za předpokladu, že jezdíte rychle a máte pár koní v zápřahu).

  Je toto hodnocení užitečné? Ano 0 Ne 0

 • Názor mimo CZ Uživatel: VojtaR

  Rozměr: 205/50 R16

  Hodnocení: 4,0 11110
  Pneumatiky Toyo Proxes T1-R nejen že dobře vypadají, ael současně dovádí na cestě výbornou práci. V dešti odvádí vodu velmi dobře, ale při ostrém brzdění o sobě dává znát už ABS. Citelné je projždění těsných a rychlých záhybů, možnost kontrolovat prokluzování dokonce u všech čtyř kol současně. Hluk jsem neměřil, ale myslím, že pneumatika je poměrně tichá. Hodnocení pneumatik Toyo Proxes T1-R stavím na předchozích zkušenostech s jinými pneumatikami, jaké jsem používal od té doby, co mám auto.

  Je toto hodnocení užitečné? Ano 0 Ne 0

 • Názor mimo CZ Uživatel: DavidK

  Rozměr: 205/45 R16

  Hodnocení: 2,3 113000
  Pneumatiky Toyo Proxes T1-R jsou jako přilepené v suchých podmínkách, ale v dešti ve srovnání s takovými RainSport 2, které mají prakticky stejný dezén, jsou TOYO hoooodně slabé. Velká nevýhoda pro mě je i životnost pneumatik, protože už poměrně časně potřebují vyměnit (přední náprava po 2 sezónách v létě) a zadní náprava po 3 sezónách. Výhodou je poměrně tuhá boční stěna pneumatiky, takže pneumatika na disku vypadá dobře a nedělá dojem, že se jezdí na levné ufouklé gumě.

  Je toto hodnocení užitečné? Ano 0 Ne 0

Počet hodnocení na stránce:

Popis výrobku

Toyo Proxes T1-R 195/55 R16 91 V XL

Toyo Proxes T-1R letní pneumatika určená k osobním, sportovním a luxusním vozidlům. Pneumatika střední třídy garantuje dobré výkony.


Přednosti pneumatiky Toyo Proxes T1-R:

 • -přilnavost na mokré vozovce,
 • - odolnost vůči opotřebení,
 • -ovladatelnost,
 • - pohodlí.

Štítek

Pneumatika Toyo Proxes T1-R v rozměru 195/55 R16 91 V, podle informace udané výrobcem dispunuje následujícími jízdními parametry:

 • F
 • C
 • 70 dB
F C 70 dB

Palivová účinnost (valivý odpor)

Palivová efektivita je kategorizována od A do G na barevné škále. Třída A (zelená) hovoří o nejnižším valivém odporu a maximální možné úspoře paliva. Naopak třída G (červená) představuje nejvyšší valivý odpor a nejnižší úsporu paliva. Valivý odpor ovlivňuje nejen spotřebu paliva, ale i emise oxidu uhličitého. Čím nižší valivý odpor, tím nižší emise.

Brzdění na mokré vozovce

Třída A znamená nejkratší brzdnou dráhu, třída G potom nejdelší brzdnou dráhu. Brzdění na mokré vozovce ovlivňuje schopnost uchování přilnavosti na mokrém povrchu. V praxi platí, že čím lepší třída, tím lepší jízdní vlastnosti na mokré vozovce. Tento parametr má vliv na bezpečnost na silnici.

Vnější hluk

Pneumatiky se podílejí na množství vozidlem generovaného hluku. To se odráží ve významu používaných vlnových symbolů: jedna černá vlna označuje tichou pneumatiku, zatímco tři vlny vyznačují vyšší hlasitost. Hodnocení EU posuzují externí emise hluku pneumatiky v decibelech (dB). Výběr pneumatiky s nižší úrovní hluku se odráží ve Vašem řízení v okolním prostředí.