Zkontrolujte svou objednávku
Napište číslo objednávky a příjmení v případě individuálního klienta, nebo DIČ v případě firmy.

Zjistěte stav

Zjistěte stav objednávky

Vyberte profil
Vyberte průměr

Nejste si jisti?: Vyberte své auto

Všechny

Ulož

zavřít všechno

otevřít všechny Ulož

Všechny

Ulož

Zimní

Ulož

Všechny

Ulož

Všechny

Ulož

Cenové rozpětí

0 0
   

x Posilené pneumatiky

Každá pneumatika má svůj index nosnosti. Tento index je určen Evropskou technickou organizací pro výrobce pneumatik a disků. Zesílené pneumatiky mají tento index vyšší než standardní produkty, díky tomu snadněji plní požadavky jízdy vozidel s větší zátěží.

x Pneumatiky Run on flat

Pneumatiky Run Flat dovolují jízdu po ztracení tlaku. Jízda na proražené pneumatice Run Flat je možná průměrně přes 80 km s rychlosti ne větší než 80km/h.

x

Udělejte si chvilku na prohlédnutí si všech pneumatik, které mohou být doručeny do 48 hodin. Běžnou dobu dodání činí dva až tři pracovní dny.

Zimní pneumatiky

Brzdění zimních a letních pneumatik zimou

Obrázek živě ilustruje brzdnou dráhu zimních pneumatik. Zimní pneumatiky jsou konstruovány takovým způsobem, který výrazně zkracuje brzdnou dráhu na sněhu - ve srovnání s letními pneumatikami. Charakteristickou vlastností je zvětšené množství drážek a lamel, které se zarývají do sněhu a nabízí lepší přilnavost. Navíc jsou vyrobeny ze směsi, která podává výkony i při teplotách nižších než 7 °C, to znamená v podmínkách, ve kterých letní pneumatiky už ztrácejí své schopnosti.

Klasifikace zimních pneumatik

Hodnocení zimních pneumatik je vygenerováno na základě názorů našich uživatelů. Modely, které obdržely nejvyšší ocenění, jsou zařazeny do top pozicí. Jejich pořadí odráží praktické vědomosti a názory uživatelů o zimních pneumatikách.

Zimní pneumatika Hodnocení 4,6 111160 (157 Názory)
Zimní pneumatika Hodnocení 4,5 111150 (325 Názory)
Zimní pneumatika Hodnocení 4,5 111150 (146 Názory)
Zimní pneumatika Hodnocení 4,5 111150 (66 Názory)
Zimní pneumatika Hodnocení 4,5 111150 (70 Názory)
Zimní pneumatika Hodnocení 4,5 111150 (270 Názory)
Zimní pneumatika Hodnocení 4,5 111150 (41 Názory)
Zimní pneumatika Hodnocení 4,5 111150 (94 Názory)
Zimní pneumatika Hodnocení 4,5 111150 (342 Názory)
Zimní pneumatika Hodnocení 4,5 111150 (101 Názory)
Zimní pneumatika Hodnocení 4,5 111150 (50 Názory)
Zimní pneumatika Hodnocení 4,4 111140 (35 Názory)
Zimní pneumatika Hodnocení 4,4 111140 (181 Názory)
Zimní pneumatika Hodnocení 4,4 111140 (25 Názory)

Bestsellery

Hodnocení ukazuje nejprodávanější zimní pneumatiky. Jsou to produkty, které se těší nejvyššímu uznání našich zákazníků, protože obvykle spojují dobrou kvalitu s atraktivní cenou.

 • Nokian WR D3
  Nokian WR D3

  Nokian WR D3 jsou pneumatiky, které Vám poskytnou ekonomičnost a bezpečnost jízdy. Menší valivý ...

 • Nokian WR D4
  Nokian WR D4

  Nokian je finská společnost, která jako první v roce 1934 vyprodukovala zimní pneumatiku. Díky ...

 • Nokian WR A4
  Nokian WR A4

  Nokian WR A4 je zimní pneumatika třídy premium, která je vybavena asymetrickým dezénem. Ten je ...

 • Nokian WR SUV 3
  Nokian WR SUV 3

  Nokian WR SUV 3 je zimní pneumatika určená pro vozidla typu SUV a s pohonem 4x4. Pneumatika má ...

Průměrná cena pneumatik: 4,00 na zakladě 12718 hodnot

Zimní pneumatiky

Zimní pneumatiky

Zimní pneumatiky jsou navrženy pro zachování co nejlepších jízdních vlastností v teplotách pod 7 stupňů Celsia. Směsi použité v zimních pneumatikách garantují elasticitu v podmínkách nízkých teplot. Měkká pneumatika zajišťuje vysokou přilnavost. Ztvrdlá naopak může vést k nekontrolovanému smyku. To může být nebezpečné obzvláště na kluzké, zimní vozovce. Struktura a dezén běhounu moderních zimních pneumatik jsou navrženy na základě počítačové simulace. Vyznačují se hustou sítí nářezů a lamel. Bloky běhounu zimních pneumatik mají různorodé rozměry, proměnnou polohu a v případě některých modelů také okraje pokryté dodatečnými vroubky. Toto řešení usnadňuje samočištění běhounu a tedy efektivní zakusování do sněhu a opětovné rychle vyprošťování. Při každém pohybu se sníh přiléhající k drážce od ní odlepí a běhoun se tak očišťuje. Zimní pneumatiky jsou také vybaveny obvodními drážkami, které jsou zodpovědné za odvádění vody a sněhového bláta zpod pneumatiky a zlepšují její stabilitu. V zimních pneumatikách jsou používány směrové nebo asymetrické dezény běhounu. Směrový dezén má tvar stromečku. Vyznačuje se efektivním vytlačováním sněhu mimo pneumatiku. To zajišťuje stálý kontakt pneumatiky s podložím a dobrou přilnavost. Asymetrický běhoun se zase vyznačuje rozdíly mezi vnitřní a vnější stranou běhounu. Vnitřní část je zodpovědná za efektivní odvádění vody, kdežto vnější za dobrou trakci a přilnavost v zatáčkách. Čelo běhounu asymetrické pneumatiky se charakterizuje nerovnoměrným rozmístěním drážek. Část zimních pneumatik je vybavená ostny, které zásadně zlepšují přilnavost na ztvrdlém sněhu a na ledu. Jde o řešení používané například v Rusku a ve Skandinávii, kde sníh leží na cestách po větší část roku. Vzhledem k charakteru naších zim (časté oblevy atp.) v Česku zákon takové řešení nepřipouští. Zimní pneumatiky jsou navrhovány pro zajištění co nejlepších jízdních vlastností na sněhu i na ledu. Jejich běhouny jsou optimalizovány speciálně pro zimní podmínky.

Testy zimních pneumatik

Níže představujeme testy pneumatik prováděné různými organizacemi a auto-moto magazíny. Testy pneumatik jsou považovány za nejlepší, nejsměrodatnější a nejvěryhodnější zdroj informací o výkonech konkrétních modelů pneumatik. Z celé řady parametrů, které ovlivňují výsledky takových testů, je nejdůležitější právě bezpečnost, která je spojována se schopností pneumatiky odpovědně reagovat na brzdění a manévrování, dále odolnost vůči opotřebení a vliv na spotřebu paliva. Výsledky testů jsou často referencemi pro řidiče i výrobce pneumatik po celém světě.

Průvodce zimních pneumatik

Články o zimních pneumatikách

Sezóna

Ze vzhledu na období, ve kterém jsou pneumatiky používány, rozlišujeme pneumatiky letní, zimní a celoroční. Zimní pneumatiky podávají dobré výkony na každém povrchu v zimním období za nízkých teplot. Naopak letní pneumatiky zajišťují bezpečnost na suché a mokré vozovce i ve vyšších teplotách. Celoroční pneumatiky jsou kompromisem letních a zimních výkonů. Seznamte se s naší nabídkou zimních pneumatik.

Značka

Na gumárenském trhu se pohybují stovky výrobců pneumatik. Podívejte se na nejpopulárnější zimní pneumatiky z nabídky různých výrobců.

Rozměr

Na trhu je dostupných mnoho různých rozměrů pneumatik. Seznamte se s naší nabídkou zimních pneumatik ve Vámi vybraném rozměru.

13,0"